Bilimsel Etkinlikler

Spor Bilimleri Derneği, Spor Bilimleri alanında ulusal düzeyde önde gelen bir kurum olmayı hedeflemektedir. Bu bağlamda, bilimsel gelişmelerin takip edilmesi ve ülkemizdeki spor bilimleri fakültelerinin uluslararası düzeyde Spor Bilimleri’ne önemli katkılarda bulunması amacıyla çeşitli bilimsel faaliyetlere öncü olmaktadır.

Spor Bilimleri Derneği çeşitli kongre, çalıştay ve eğitim organizasyonları ile ülkemizin farklı üniversitelerinde öğrenim gören öğrencileri ve alanında uzman akademisyenleri bir araya getirmektedir. Kongre, çalıştay ve eğitimlerde Spor Bilimleri’nin çeşitli alanlarındaki özgün çalışmaların sunumu yapılmakta, güncel konular tartışılmakta ve akademisyenler tarafından eğitimler verilmektedir.

SERTİFİKA PROGRAMLARI
ÇALIŞTAYLAR
ETKİNLİKLER
Hareket doğumdan ölüme kadar herkese lazımdır. Bu tıpkı yüzünü yıkamak gibi her yaşta yapılması zorunlu bir görevdir.

SELİM SIRRI TARCAN

Kongreler

Spor Bilimleri Derneği tarafından her yıl kasım ayında, 1000 civarında ulusal ve uluslararası katılımın gerçekleştiği Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi düzenlenmektedir. Kongrelerde ‘’Hareket ve Antrenman Bilimleri’’, ‘’Beden Eğitimi ve Spor Öğretimi’’, ‘’Spor Sağlık Bilimleri’’, ‘’Sporda Psiko-Sosyal Alanlar’’, ‘’Spor Yönetim Bilimleri’’ ve ‘’Rekreasyon’’ gibi çeşitli alanlardaki güncel gelişmeler sempozyumlar, paneller ve çalıştaylarda ele alınmaktadır.

Bununla birlikte her yıl, hem yurtdışında hem de yurtiçinde düzenlenen Avrasya Spor Eğitim ve Toplum kongresinde ‘’Spor ve Sağlık Bilimleri’’, ‘’Sosyal Beşeri ve İdari Bilimler’’, ‘’Güzel Sanatlar ve Tasarım’’, ‘’Eğitim Bilimleri’’, ‘’Dil ve Edebiyat Bilimleri’’ alanlarını kapsayan çeşitli oturumlar yapılmaktadır.

Yine her yıl mayıs ayında, ülkemizin çeşitli üniversitelerinde öğrenim gören öğrencilerimizin güncel konuları ele aldığı ve çalışmalarını sunduğu Ulusal Spor Bilimleri Öğrenci Kongresi Düzenlenmektedir.

Kongre web sayfalarına ve kitaplarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz;

ULUSLARARASI SPOR BİLİMLERİ KONGRESİ

20. Uluslararası Spor Bilimleri Kongresihttp://www.sbk2022.org/

 

19. Uluslararası Spor Bilimleri Kongresihttp://www.sbk2021.org/

Kongre Kitabı: 2021 19. SBK Antalya

18. Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi: http://www.sbk2020.org/

Kongre Kitabı: 2020 18. SBK Antalya

17. Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi: http://sbk2019.org/tr/

Kongre Kitabı: 2019 17. SBK Antalya

Kongre Kitabı:2008 10. SBK Bolu 2 

                          2008 10. SBK Bolu 1

Kongre Kitabı: 2006 9. SBK Muğla 3 

                          2006 9. SBK Muğla 2 

                          2006 9. SBK Muğla 1

ULUSAL SPOR BİLİMLERİ ÖĞRENCİ KONGRESİ

14. Ulusal Spor Bilimleri Öğrenci Kongresi: https://sbk2022.aku.edu.tr/

13. Ulusal Spor Bilimleri Öğrenci Kongresi: https://sbk2021.kastamonu.edu.tr/index.php/tr/

12. Ulusal Spor Bilimleri Öğrenci Kongresi: http://sporbilimleriagri.com/

AVRASYA SPOR BİLİMLERİ KONGRESİ

3. Avrasya Spor Bilimleri Kongresi: http://www.iecses.org/index-TR.php

2. Avrasya Spor Bilimleri Kongresi: http://www.alparslan.edu.tr/icerik.xhtml?icerik=4894

Sertifika Programları

Spor Bilimleri Derneği, çeşitli alanlarda uzman eğitmen kadrosu ile eğitim vermekte ve sertifikasyon sağlamaktadır. Sertifika programlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

SPORDA PERFORMANS TESTLERİ: AEROBİK VE ANAEROBİK EŞİK

Çalıştaylar

“Program Değerlendirici ve Öğrenci Değerlendiricisi” ve “Kalite Yönergesi ve Süreçleri” çalıştayları Spor Bilimleri Derneği ve Spor Bilimleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulu (SPORAK) tarafından düzenli olarak gerçekleştirilmektedir.

2022 

 

Çalıştay programına buradan ulaşabilirsiniz;

 

 

Etkinlikler

Spor Bilimleri Derneği tarafından, ‘’Değerlendirici Eğitimleri’’, ‘’Bilgilendirme Eğitimleri’’, uluslararası faaliyetler ve iyileştirme faaliyetleri yürütülmektedir.

2022 

Spor Bilimleri Derneği’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle üniversiteler iş birliğiyle düzenlediği 2022 yılına ait etkinlikler:

2021

 

2020

2020 yılı faaliyet raporuna buradan ulaşabilirsiniz; https://sporbilimleri.org.tr/uploads/1639092760a4ee3423989325273.pdf