Kısa Tarihçe

DEKANLAR TOPLANTISININ ORGANİZASYONUNU DÜZENLEYEN SPOR BİLİMLERİ DERNEĞİ ADINA PROF. DR. MEHMET GÜNAY VE PROF. DR. MİTAT KOZ’UN ÖNERİSİ VE DİĞER TOPLANTI KATILANLARININ BU ÖNERİYİ DESTEKLEMELERİ İLE 16 KASIM 2017 TARİHİNDE SAAT 14.00’DE ANTALYA’DA YAPILAN TOPLANTIDA SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTELERİ DEKANLAR KONSEYİ(SPORDEK) KURULMUŞ VE YÖNERGESİ KABUL EDİLMIŞTİR.

SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTELERİ DEKANLAR KONSEYİ (SPORDEK) YÖNERGESİ’Nİ OKUMAK VE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

 

DUYURULAR

 
 
 

Duyurular

11. SPORDEK Genel Kurul Toplantı Duyurusu
Spor Bilimleri Fakülteleri Dekanlar Konseyi (SPORDEK) 11. Genel Kurulu Toplantısı 12 Kasım 2021 tarihinde Satt 17.00’de 19. Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi esnasında Pine Beach Otel-Belek/Antalya’da yapılacaktır.

Toplantı gündemini okuyup indirmek için tıklayınız.

 

10. SPORDEK Genel Kurul Toplantı Duyurusu
Spor Bilimleri Fakülteleri Dekanlar Konseyi (SPORDEK) 10. Genel Kurulu Toplantısı 06 Temmuz 2021 tarihinde saat 15.00-17.00’de Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ankara’da yapılacak olup gündemi indirmek için tıklayınız.

 

9. SPORDEK Genel Kurul Toplantısı
Spor Bilimleri Fakülteleri Dekanlar Konseyi (SPORDEK) 9. Genel Kurul Toplantısı 10 Şubat 2021 tarihinde saat 14.30’da 46 Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Halis Yunus ERSÖZ ve Spor Eğitimi ve Araştırmaları Daire Başkanı Şükrü YILMAZ’ın katılımı ile online gerçekleştirilmiştir. Spor Bilimleri Fakülteleri Dekanlar Konseyi (SPORDEK) Toplantı Tutanağına bakmak ve indirmek için tıklayınız.

 

8. SPORDEK Genel Kurul Toplantısı
Spor Bilimleri Fakülteleri Dekanlar Konseyi (SPORDEK) 8. Genel Kurul Toplantısı 27 Kasım 2020 tarihinde saat 14.30’da online olarak 48 dekanın katılımı ile gerçekleşmiştir.
Toplantı tutanağını okumak ve indirmek için tıklayınız.

 

8. SPORDEK Genel Kurul Toplantı Duyurusu
Spor Bilimleri Fakülteleri Dekanlar Konseyi (SPORDEK) 8. Genel Kurul Toplantısı 27 Kasım 2020 tarihinde saat 14.30’da online olarak gerçekleştirilecektir. Toplantıda 27 Ekim 2020 tarihinde YÖK’te yapılan görüşmeler neticesinde belirlenen başlıklar ile ilgili bilgilendirme yapılması planlanmaktadır.
Toplantı gündemini okumak ve indirmek için tıklayınız.

SPORDEK LOGOSU
Spor Bilimleri Fakülteleri Dekanlar Konseyi (SPORDEK) Logosu 05.02.2021 tarihinde yapılan toplantıda oybirliği ile kabul edilmiştir:

Logonun Analizi:
Lacivert: Sonsuzluğu, Yönetimi ve Verimliliği Çağrıştırmaktadır.
Mavi: Huzuru, Durgunluğu ve Sükûneti İfade Etmektedir.
Turuncu: Güç Ve Dayanıklılığın Rengidir. Neşenin Ve Bilgeliğin De Sembolü Olarak Kabul Edilen Turuncu Renk, Sosyalleşme Duygularını Faaliyete Geçirdiği De İfade Edilmektedir. Aynı Zamanda Eğitimin Rengi Olarak Ta Nitelendirilmektedir.
Alttaki Turuncu Renkli Yapı Teorik Alanımızı İfade Etmektedir.
Üstteki Mavi Renkli Yapı Uygulama Alanımızı ve Sonsuzluğu İfade Etmektedir.

Bu Logonun Tasarlanmasında ve Gerçekleştirilmesinde Emeği Geçen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğrt Üyesi Enver YOLCU Hocamıza SPORDEK Adına Teşekkürlerimizi ve Şükranlarımızı Sunarız.

 

7. SPORDEK Genel Kurul Toplantısı
Spor Bilimleri Fakülteleri Dekanlar Konseyi (SPORDEK) 7. Genel Kurul Toplantısı Sayın YÖK başkanımız Prof. Dr. M. A. Yekta SARAÇ, YÖK Yürütme Kurulu üyesi Prof. Dr. Mehmet ŞİŞMAN, Spor Bilimleri Derneği başkanı Prof. Dr. Mehmet GÜNAY, Spor Bilimleri Derneği yönetim kurulu üyesi ve bir öncesi SPORDEK Başkanı Mitat KOZ, SPORDEK başkanı Hürmüz KOÇ ve Dekanlarımızın katılımıyla gerçekleşmiştir..
Toplantıda SPORDEK Başkanımız Prof.Dr. Hürmüz KOÇ’un ele aldığı konular ile alakalı detaylı bilgi için tıklayınız.
Toplantı tutanağını okumak ve indirmek için tıklayınız.

 

7. SPORDEK Genel Kurul Toplantı Duyurusu
Spor Bilimleri Fakülteleri Dekanlar Konseyi (SPORDEK) 7. toplantısı 10 Temmuz 2020 Cuma günü 14.00’de online olarak gerçekleştirilecektir. Toplantıya YÖK başkanı açılış konuşması ile katılacak olup ardından Prof.Dr. Mehmet ŞİŞMAN hocamızın moderatörlüğünde toplantı devam edecektir. Daha önceden belirlenmiş olan aşağıdaki gündem maddeleri konuşulacaktır.

1. Açılış ve genel konularda bilgilendirme
2. Spor Bilimleri Fakülteleri Çekirdek Eğitim Programlarının Görüşülmesi ve Karara Bağlanması (Spor Yöneticiliği Bölümü)
3. Spor Bilimleri Fakülteleri Bünyesinde Yapılacak Olan Özel Yetenek Sınavlarının Görüşülmesi,
4. Bir sonraki toplantı yeri ve tarihinin belirlenmesi
5. Dilek ve temenniler
6. Kapanış

 

6. SPORDEK Genel Kurul Toplantı Duyurusu
Spor Bilimleri Fakülteleri Dekanlar Konseyi (SPORDEK) 6. Genel Kurul Toplantısı 10 Ocak 2020 tarihinde saat 10.00’da Atatürk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi-Erzurum’da yapılacaktır.
Toplantı gündemini okumak ve indirmek için tıklayınız.

 

Yürütme Kurulu Üyeleri Toplantısı
Spor Bilimleri Fakülteleri Dekanlar Konseyi (SPORDEK) 10.06.2020 Çarşamba günü saat 14.00 de online olarak toplantısını gerçekleştirilecektir.

 

Yürütme Kurulu Üyeleri Toplantısı
Spor Bilimleri Fakülteleri Dekanlar Konseyi (SPORDEK) Yürütme Kurulu üyeleri değerlendirme ve 2020 yılı çalışma planı konu başlıkları ile 7 Aralık 2019 saat 10.00’da Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanlığı’nda Spor Bilimleri Derneği başkanı Prof.Dr. Mehmet GÜNAY ve SPORDEK Yürütme Kurulu’nun bir önceki başkanı Prof.Dr. Mitat KOZ’un katılımlarıyla yapılacaktır.

 

5. SPORDEK Genel Kurul Toplantısı
Spor Bilimleri Fakülteleri Dekanlar Konseyi (SPORDEK) 5. toplantısı 15 Kasım 2019 tarihinde Lara/Antalya’da, 17. Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi esnasında yapılacaktır.
Toplantı gündemini okumak ve indirmek için tıklayınız.

 

4. SPORDEK Genel Kurul Toplantısı
Spor Bilimleri Fakülteleri Dekanlar Konseyi (SPORDEK) dördüncü toplantısı 29 Nisan 2019 tarihinde İstanbul Aydın Üniversitesinin ev sahipliğinde yapılacaktır.
Toplantı gündemini okumak ve indirmek için tıklayınız.