Spor Bilimleri Derneği

AnasayfaDernek HakkındaÜyelikÇalışma GruplarıDuyurularSBD KongreBasın OdasıBağlantılarİletişimÜye Girişi

Duyurular

Dernek Haberleri

2017201620152014201320122011

15.Spor Bilimleri Kongresi Değerlendirme Anketi

Duyuru:

Devamını Oku

15.Spor Bilimleri Kongresi Değerlendirme Raporu

Duyuru:

Devamını Oku

15.Spor Bilimleri Kongresi Düzeltilmiş Bildiri Özetleri

Duyuru:

Devamını Oku

11. Ulusal Spor Bilimleri Öğrenci Kongresi

Sayın Üyelerimiz, Değerli Spor Bilimciler

11. Ulusal Spor Bilimleri Öğrenci Kongresi, 18-20 Nisan 2018 tarihleri arasında Muş Alparslan Üniversitesi Külliyesi, Kongre ve Kültür Merkezinde yapılacaktır.

Bilgilerinize saygıyla sunulur.

Spor Bilimleri Derneği Yönetim Kurulu

Uluslar arası Türk Halkları Geleneksel Sporlar Sempozyumu

Uluslar arası Türk Halkları Geleneksel Sporlar - Oyunlar Sempozyumu

Sempozyum Tarihi: 08-10 Aralık 2017

Bildiri Özeti Son Gönderim Tarihi: 20 Kasım 2017

Bildiri Tam Metin Son Gönderim Tarihi: 30 Kasım 2017

e-mail: turkhalkoyunlari4@gmail.com

9. Uluslararası Sporda Sosyal Bilimler Kongresi

Sayın Üyeler, Değerli Spor Bilimciler

9. Uluslararası Sporda Sosyal Bilimler Kongresi 13- 15 Ekim 2017 tarihleri arasında Çorum Hitit Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda yapılacaktır. Kongre web sayfasına http://www.issss2017.org adresinden ulaşılabilir.

Kongre ile ilgili ayrıntılı açıklama içeren PDF dosyası için lütfen linke tıklayınız: http://www.sporbilimleri.org.tr/media/bulten/hitit.pdf

Bilgilerinize saygıyla sunulur.

Spor Bilimleri Derneği Üye Formu

Değerli Spor Bilimciler,

Derneğimize elektronik ortamda üyelik konusunda yaşanan sıkıntılar nedeniyle web sayfamızda bulunan "Dernek Üyelik Başvuru Formunun" doldurulup çıktısını alıp imzalar tamamlandıktan sonra, iki adet fotoğraf ve dernek aidatının yatırıldığını gösterir dekont ile, Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanlığı, Gölbaşı Yerleşkesi, Gölbaşı-Ankara adresine posta/kargo ile ya da elden teslim edilmesi suretiyle üyelik başvurusu yapma kolaylığı getirilmiştir.

Saygıyla duyurulur.

Üyelik Başvuru Formu (pdf): http://www.sporbilimleri.org.tr/media/bulten/SBD_uye.pdf

Üyelik Başvuru Formu (word): http://www.sporbilimleri.org.tr/media/bulten/SBD_uye.docx

YK toplantısı

19 Mart 2017 tarihinde yapılan genel kurul sonradında seçilen yönetim kurulunun ilk toplantısı yapılacaktır. 27 mart 2017 pazartesi günü saat 12 00 da toplantı için tüm yönetim kurulu üyelerimizi Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde ağırlamaktan memnuniyet duyacağız

Genek Kurul Gerçekleştirildi

Değerli Üyeler, Derneğimizin Olağan Genel Kurul toplantısını 19 Mart 2017 Pazar günü Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirdik.

Rekor sayıdaki bir katılım ile gerçekleştirilen kongrede dernek yönetim organlarının oluşması yanında, önemli tüzük değişiklikleri yapılmıştır. Söz konusu değişiklikler ilgili kurumların onayından sonra burada duyurulacaktır.

Genel Kurulda görüşülen bir diğer önemli konu da Uluslararası Spor Bilimleri Kongresinin her yıl yapılıp yapılmayacağıydı. Antalya da 2016 yılında yapılan son kongrede de ilan edildiği gibi, kongrenin her yıl yapılması fikri Genel Kurul Üyeleri tarafından da büyük bir destek görmüştür. Bu tavsiye kararı doğrultusunda “15. Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi’nin” 2017 yılında Kasım ayı içinde yapılacağı, tüm spor bilimleri camiasının kasım ayında yapılacak kongreye katılım hazırlıklarına başlayabilecekleri müjdesini vermek istedik. Kongre takvimi ile detay bilgiler en kısa sürede duyurulacaktır.

Bu vesile ile toplantının gerçekleştirilmesinde ev sahipliği yapan Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi nezdinde Dekan Prof.Dr.Mehmet GÜNAY ve ekibi ile toplantıya katılarak destek olan tüm üyelerimize teşekkür ederiz.

10. Spor Bilimleri Öğrenci Kongresi


Kongre Sayfası
Sevgili Genç Spor Bilimciler,

Kırıkkale Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi ile Spor Bilimleri Derneğinin işbirliği ile düzenlenen 10. Ulusal Spor Bilimleri Öğrenci Kongresi 10-12 Mayıs 2017 tarihleri arasında Kırıkkale’de düzenlenecektir. Ev sahipliğini yapmaktan onur duyduğumuz bu kongrede sizlerle tanışmak ve bilgi paylaşımında bulunmak istiyoruz.

Kongre, Beden Eğitimi ve Spor alanında lisans ve lisansüstü çalışmalar yapmakta olan öğrencilerimizin akademik gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilmektedir. Kongremizin ana konuları Hareket ve Antrenman Bilimleri, Psiko-Sosyal Alanlar, Rekreasyon, Beden Eğitimi ve Spor Öğretimi, Spor-Sağlık Bilimleri ve Sporda Yönetim Bilimleri olarak belirlendi.

Beden Eğitimi ve Sporun toplumların zihinsel, fiziksel, sosyal ve psikolojik gelişimlerine olan önemli katkıları düşünüldüğünde bu sorumluluğun biz Spor Bilimcilerin üzerinde olduğu göz ardı edilemez. Bu sorumlulukların yerine getirilebilmesi de bilgi ve teknolojinin sürekli takip edilmesini, bilgi üretimini ve paylaşımını zorunlu kılmaktadır.

Spor Bilimleri alanımızda karşılaşılan problemlerin çözümü konusunda önemli katkılar sağlayacağını düşündüğümüz bu kongrede sizleri aramızda görmekten büyük bir onur ve mutluluk duyacağız.

Sevgi ve Saygılarımla…

Olağan Genel Kurul

Değerli Spor Bilimleri Derneği Üyeleri Spor Bilimleri Derneği Olağan Genel Kurul’u 12 Mart 2017 Saat 13:30’ da Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Abant Sok. No:12 Gazimahallesi Yenimahalle Ankara adresinde; çoğunluk sağlanmaması durumda ise 19 Mart 2017 tarihinde aynı saat ve yerde yapılacaktır. Genel kurul gündemi aşağıda sunulmuştur. Siz üyelerimizin desteğiyle büyüyecek ve gelişecek olan derneğimizin Genel kuruluna tüm üyelerimizi bekliyoruz.

Sevgi ve Saygılarımızla Spor Bilimleri Derneği Yönetim Kurulu

Gündem Açılış ve Yoklama Divan Seçimi Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu Denetleme Kurulu Raporu Yönetim ve Denetleme Kurullarının İbrası Tüzük değişiklik maddelerinin görüşülmesi Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi Yeni Yönetim ve Denetim Kurulu Seçimi Dilek ve Temenniler

Bilimsel Toplantılar

2017201620152014201320122011

22. Avrupa Spor Bilimleri Kongresi

22. Avrupa Spor Bilimleri Kongresi 5-8 Temmuz 2017 tarihleri arasında Essen-Almanya'da yapılacaktır. Kongre web sayfası : http://ecss-congress.eu/2017/17/index.php

AB Projesi 2. Ulusötesi Toplantısı

Spor Bilimleri Derneği olarak ortak olduğumuz Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibesi sağlanan 2015-1-TR01-KA203-021768 numaralı “Identifying best practice across physical education teacher education programmes: A European perspective” başlıklı AB projesinin 2. Ulusötesi Toplantısı 21-26 Şubat 2017 tarihlerinde İtalya'nın Padova şehrinde tüm ortakların katılımı ile gerçekleştirildi. Padova Universitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve 4 gün süren toplantıya Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, İrlanda Limerick Üniversitesi, Çek Cumhuriyeti Liberec Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ile Spor Bilimleri Derneği'ni temsilen Beden Eğitimi Öğretmen Eğitimi alanında çalışan akademisyenler katıldı. Toplantıda, projenin işleyiş süreci hakkında görüşler bildirildi ve mayıs ayında Bursa'da yapılması planlanan ikinci öğrenme/öğretme faaliyeti planlandı. Katılımcılar 4 günlük program kapsamında Padova ve Venedik'te çeşitli kültürel faaliyetlere de katıldılar. Toplantının ikinci ana toplantısı 14-20 Mayıs 2017 tarihleri arasında 15 ülkenin katılımı ile Bursa'da gerçekleştirilecek. Proje etkinlikleri Twitter’dan @EU_PETE adresinden, Facebook’ta EU_PETE grubundan ve Researchgate’den takip edilebilir.

ERPA International Congresses on Education 2017

Kongre web sayfası


Dear colleagues,

I am glad to announce you that ERPA International Congresses on Education 2017 will be held in Budapest / Hungary - cited as one of the most beautiful cities in Europe - between 18-21 May 2017. It is an honor for us to invite you to ERPA International Congresses on Education 2017 in which your invaluable contributions will help us to have a fruitful organization. I hope that you will have pleasant memories of this congress which will be a chance for you to meet colleagues, have the opportunity to discuss your work, and establish the ground for new collaborations and joint efforts. Hope to see you in Budapest / Hungary in May. Best regards,


Assoc. Prof. Dr. Hüseyin ÇALIŞKAN
General Coordinator of ERPA International Congresses on Education 2017

Yaşam İçin Beslenme ve Spor Küresel Forumu

Kongre Web Sayfası


Değerli Meslektaşlarım,

Sağlıklı yaşamın temel bileşeni olan yeterli ve dengeli beslenmenin, hastalıkların önlenmesi ve tedavisindeki yeri tartışılmazdır. Bu bağlamda, hızla gelişen ve değişen bilim, yeni kavram ve tedavi yöntemlerinin gelişmesine olanak sağlamaktadır.

Beslenme ve diyetetik, spor bilimleri, endokrinoloji, aile hekimliği gibi pek çok disiplini içeren "Yaşam İçin Beslenme ve Spor Küresel Forumu; 6. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu & 1. Yaşam İçin Beslenme ve Spor Kongresi "ne katılımınız bizleri onurlandıracaktır.

Acıbadem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Yaşam İçin Beslenme ve Spor Derneği ve Türkiye Diyetisyenler Derneği iş birliği içinde organize ettiğimiz “Yaşam Boyu Obezite Yönetimi" temalı kongremiz 24 - 27 Mayıs 2017 tarihleri arasında Hilton İstanbul Bosphorus Hotel’de düzenlenecektir.

Güncel konuların yer alacağı, katılımlarınızla değer bulacak ve zenginleşecek “Yaşam İçin Beslenme ve Spor Küresel Forumu; 6. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu & 1. Yaşam İçin Beslenme ve Spor Kongresi"nde birlikte olabilmek dileğiyle.Saygılarımızla,


Prof. Dr. Murat Baş
Kongre Başkanı

2017 Kongre Takvimi

.

Devamını Oku

Ödüller

20132011

IFAPA - Genç Araştırmacı Ödülü

IFAPA Ödülleri

IFAPA “Uluslararası Engelli Bireyler için Fiziksel Aktivite Sempozyumu” (ISAPA) kapsamında 1992 yılından bu yana Engelli Bireyler için Fiziksel Aktivite alanında yapılan olağanüstü katkılar nedeniyle Elly D.Friedmann Ödülünü, 1993 yılından bu yana da Genç araştırmacı ödülünü vermektedir.

Türkiye’den genç bilim insanı adaylarınızı lütfen 1 Nisan 2013 tarihine kadar e-mail ile “ dilaraozer2010@hotmail.com ve maozturk@gmail.com ” adreslerine gönderiniz. Adaylarla ilgili 300 kelime ile sınırlı bir sayfalık biografik özelliği olan ve engelli bireyler için fiziksel aktivite alanındaki önemli başarıları vurgulayan bir adaylık mektubu hazırlanmalıdır. Adayların halihazırda IFAPA uyesi olmaları beklenmekle birlikte adaylık süreci içinde de üyeliklerini gerçekleştirmeleri mümkündür.

Devamını Oku

Kurum Duyuruları

Vefat ve Başsağlığı

Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu, Ankara

Derneğimiz Muhasıp üyesi Emine Çağlar'ın babasının vefatı

Devamını Oku

Dernek Üyelerinin Bilimsel Yayınları

21062017201620152014
  • "Sosyal Belirleyiciler Ekseninde Sporun Değişen İmgeleri", Ali Osman ŞALLI** M. Tayfun AMMAN*** Veysel KÜÇÜK****, Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Dergisi, 1(2):37-47, 2106

Dernek Hakkında

Duyurular

Çalışma Grupları

Fotoğraf Galerisi

Kurumlar

Bağlantılar

Basın Odası

İletişim

Üyelik