Spor Bilimleri Derneği

AnasayfaDernek HakkındaÜyelikÇalışma GruplarıDuyurularSBD KongreBasın OdasıBağlantılarİletişimÜye Girişi

Duyurular

Dernek Haberleri

20182017201620152014201320122011

15.Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi Anket Sonuçları

Değerli Spor Bilimciler,

15-18 Kasım 2017 tarihleri arasında Aska Hotel / Lara - Antalya'da gerçekleştirilen 15. Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi değerlendirme anketini 198 katılımcı yanıtlamıştır.

Değerlendirilen anket sonuçlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

http://www.sporbilimleri.org.tr/media/bulten/15_degerlendirme.pdf

Bilgilerinize saygıyla sunulur.

Uluslararası Herkes İçin Spor ve Wellness Kongresi

Uluslararası Herkes İçin Spor ve Wellness Kongresi

Devamını Oku

16. Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi

Değerli Spor Bilimciler

16. Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi (USBK - 2018) bilimsel programı sizlerden gelecek öneriler ve teklifler doğrultusunda şekillendirilecektir. Bu bağlamda yapacağınız katkı için çok teşekkür ederiz. Teklifiniz veya öneriniz, Kongre Organizasyon Kurulu tarafından bir inceleme sürecinden geçecektir. Aşağıda verilen linkte belirtilen kriterlere uyan teklifler bilimsel programın oluşturulması için değerlendirmeye alınacaktır.

Sınırlı süre nedeniyle 4 ana oturum ve 10 davetli konuşmacı oturumu planlanmaktadır. Tekliflerinizi veya önerilerinizi 28 Şubat 2018 sonuna kadar aşağıdaki linkte yer alan form aracılığı ile elektronik ortamda yapabilirsiniz.

Teklif/Öneri Formu için web adresimiz: http://sbk2018.org/?p=konuoneri

Bilgilerinize saygıyla sunulur.

Bilimsel Toplantılar

2017201620152014201320122011

22. Avrupa Spor Bilimleri Kongresi

22. Avrupa Spor Bilimleri Kongresi 5-8 Temmuz 2017 tarihleri arasında Essen-Almanya'da yapılacaktır. Kongre web sayfası : http://ecss-congress.eu/2017/17/index.php

AB Projesi 2. Ulusötesi Toplantısı

Spor Bilimleri Derneği olarak ortak olduğumuz Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibesi sağlanan 2015-1-TR01-KA203-021768 numaralı “Identifying best practice across physical education teacher education programmes: A European perspective” başlıklı AB projesinin 2. Ulusötesi Toplantısı 21-26 Şubat 2017 tarihlerinde İtalya'nın Padova şehrinde tüm ortakların katılımı ile gerçekleştirildi. Padova Universitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve 4 gün süren toplantıya Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, İrlanda Limerick Üniversitesi, Çek Cumhuriyeti Liberec Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ile Spor Bilimleri Derneği'ni temsilen Beden Eğitimi Öğretmen Eğitimi alanında çalışan akademisyenler katıldı. Toplantıda, projenin işleyiş süreci hakkında görüşler bildirildi ve mayıs ayında Bursa'da yapılması planlanan ikinci öğrenme/öğretme faaliyeti planlandı. Katılımcılar 4 günlük program kapsamında Padova ve Venedik'te çeşitli kültürel faaliyetlere de katıldılar. Toplantının ikinci ana toplantısı 14-20 Mayıs 2017 tarihleri arasında 15 ülkenin katılımı ile Bursa'da gerçekleştirilecek. Proje etkinlikleri Twitter’dan @EU_PETE adresinden, Facebook’ta EU_PETE grubundan ve Researchgate’den takip edilebilir.

ERPA International Congresses on Education 2017

Kongre web sayfası


Dear colleagues,

I am glad to announce you that ERPA International Congresses on Education 2017 will be held in Budapest / Hungary - cited as one of the most beautiful cities in Europe - between 18-21 May 2017. It is an honor for us to invite you to ERPA International Congresses on Education 2017 in which your invaluable contributions will help us to have a fruitful organization. I hope that you will have pleasant memories of this congress which will be a chance for you to meet colleagues, have the opportunity to discuss your work, and establish the ground for new collaborations and joint efforts. Hope to see you in Budapest / Hungary in May. Best regards,


Assoc. Prof. Dr. Hüseyin ÇALIŞKAN
General Coordinator of ERPA International Congresses on Education 2017

Yaşam İçin Beslenme ve Spor Küresel Forumu

Kongre Web Sayfası


Değerli Meslektaşlarım,

Sağlıklı yaşamın temel bileşeni olan yeterli ve dengeli beslenmenin, hastalıkların önlenmesi ve tedavisindeki yeri tartışılmazdır. Bu bağlamda, hızla gelişen ve değişen bilim, yeni kavram ve tedavi yöntemlerinin gelişmesine olanak sağlamaktadır.

Beslenme ve diyetetik, spor bilimleri, endokrinoloji, aile hekimliği gibi pek çok disiplini içeren "Yaşam İçin Beslenme ve Spor Küresel Forumu; 6. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu & 1. Yaşam İçin Beslenme ve Spor Kongresi "ne katılımınız bizleri onurlandıracaktır.

Acıbadem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Yaşam İçin Beslenme ve Spor Derneği ve Türkiye Diyetisyenler Derneği iş birliği içinde organize ettiğimiz “Yaşam Boyu Obezite Yönetimi" temalı kongremiz 24 - 27 Mayıs 2017 tarihleri arasında Hilton İstanbul Bosphorus Hotel’de düzenlenecektir.

Güncel konuların yer alacağı, katılımlarınızla değer bulacak ve zenginleşecek “Yaşam İçin Beslenme ve Spor Küresel Forumu; 6. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu & 1. Yaşam İçin Beslenme ve Spor Kongresi"nde birlikte olabilmek dileğiyle.Saygılarımızla,


Prof. Dr. Murat Baş
Kongre Başkanı

2017 Kongre Takvimi

.

Devamını Oku

Ödüller

20132011

IFAPA - Genç Araştırmacı Ödülü

IFAPA Ödülleri

IFAPA “Uluslararası Engelli Bireyler için Fiziksel Aktivite Sempozyumu” (ISAPA) kapsamında 1992 yılından bu yana Engelli Bireyler için Fiziksel Aktivite alanında yapılan olağanüstü katkılar nedeniyle Elly D.Friedmann Ödülünü, 1993 yılından bu yana da Genç araştırmacı ödülünü vermektedir.

Türkiye’den genç bilim insanı adaylarınızı lütfen 1 Nisan 2013 tarihine kadar e-mail ile “ dilaraozer2010@hotmail.com ve maozturk@gmail.com ” adreslerine gönderiniz. Adaylarla ilgili 300 kelime ile sınırlı bir sayfalık biografik özelliği olan ve engelli bireyler için fiziksel aktivite alanındaki önemli başarıları vurgulayan bir adaylık mektubu hazırlanmalıdır. Adayların halihazırda IFAPA uyesi olmaları beklenmekle birlikte adaylık süreci içinde de üyeliklerini gerçekleştirmeleri mümkündür.

Devamını Oku

Kurum Duyuruları

Vefat ve Başsağlığı

Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu, Ankara

Derneğimiz Muhasıp üyesi Emine Çağlar'ın babasının vefatı

Devamını Oku

Dernek Üyelerinin Bilimsel Yayınları

21062017201620152014
  • "Sosyal Belirleyiciler Ekseninde Sporun Değişen İmgeleri", Ali Osman ŞALLI** M. Tayfun AMMAN*** Veysel KÜÇÜK****, Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Dergisi, 1(2):37-47, 2106

Dernek Hakkında

Duyurular

Çalışma Grupları

Fotoğraf Galerisi

Kurumlar

Bağlantılar

Basın Odası

İletişim

Üyelik