Spor Bilimleri Derneği

AnasayfaDernek HakkındaÜyelikÇalışma GruplarıDuyurularSBD KongreBasın OdasıBağlantılarİletişimÜye Girişi

Dernek Hakkında

Misyon

Spor Bilimleri Derneği, ulusal ve uluslararası kongreler, sempozyumlar, atölye çalışmaları ve seminerler aracılığı ile yeni teknikleri duyurarak dünya genelinden toplanılan bilgilerin yaygınlaştırılması için çalışmayı, ayrıca spor bilimlerinde akademik unvan sahibi veya olmak için çaba harcayan üyelerine araştırmalarında yardımcı olmayı, veya projelendirilmiş araştırmalara katılarak desteklemeyi, spor biliminin ülkemizde gelişimine yardımcı olmayı, ve bu amaçla ilgili olarak ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmayı misyon edinmiştir.

Vizyon

Spor bilim kültürü ve değerlerini gözeterek ulusal ve uluslararası düzeyde kabul gören niteliklere sahip, alanında Türkiye' nin önder kurumu olarak, gerçekleştirdiği bilimsel ve uygulamalı çalışmalarla ulusal ve uluslararası düzeyde geleceğin şekillendirilmesine temel oluşturacak bilgileri üreten bir bilim merkezi olmak.

Kurullar

Yönetim Kurulu

Denetleme Kurulu

Onur Kurulu

Devamını Oku

Kısa Tarihçe

İlk fikirler 1980'li yılların sonuna doğru, İstanbul'da bir grup spor bilimcinin çabaları ile başladı.

1989: Derneğin resmi kuruluşu çabalarına hız verildi.

1992: Resmi kuruluşu tamamlandı.

Kuruluşunun ardından dernek, spor bilimlerinin gelişimi için çeşitli hizmetler vermeye başladı. Hacettepe Üniversitesi'nin başlattığı Spor Bilimleri Kongresi uzunca bir süredir Spor Bilimleri Derneği'nin en önemli etkinliği oldu.

Devamını Oku

Spor Bilimleri Derneği Tüzüğü

MADDE 1: KURULUŞ

Derneğin Adı: Spor Bilimleri Derneği
Derneğin Merkezi: Ankarada'dır. Şubeler açabilir.

MADDE 2: DERNEĞİN AMACI

Spor Bilimlerinin tanıtılmasına yardımcı olmak, Spor Bilimlerinde akademik unvan sahibi olan ve/veya olmak için çaba harcayan üyelerine araştırmalarında yardımcı olmak veya projelendirilmiş araştırmalara katılarak desteklemek, Spor Bilimlerinin ülkemizdeki gelişimine yardımcı olmak, bu amaçlarla ilgili olarak ulusal ve uluslar arası, kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmaktır.

Devamını Oku

Dernek Hakkında

Duyurular

Çalışma Grupları

Fotoğraf Galerisi

Kurumlar

Bağlantılar

Basın Odası

İletişim

Üyelik